Pretraži Skijanje.hr
KLUB Broj članova: 10032 | Ukupno online: 3
- Želim se učlaniti Ne sjećam se lozinke
Objavljeno: 28. veljače 2015. 20:56h
Skijao na ganc novom Progressoru F19 neki dan, točnije noć. Kako su ti rubnici grizli onaj led! Čak i previše za moj ukus. Riječ je navodno o laserskoj obradi rubnika... Tako nešto sam osim kod Fischera doživio samo na jednim skiboardima.
G. Luka, može odgovor na temu poliranja rubnika dijamantom?Objavljeno: 01. ožujka 2015. 08:58h
" Skijao na ganc novom Progressoru F19 neki dan, točnije noć. Kako su ti rubnici grizli onaj led! Čak i previše za moj ukus. Riječ je navodno o laserskoj obradi rubnika... Tako nešto sam osim kod Fischera doživio samo na jednim skiboardima.
G. Luka, može odgovor na temu poliranja rubnika dijamantom? "
(Član minja)
Jesi to testirao Fischer skije 15/16?
Daj nabaci koje mišljenje o onome što si probao.
U planu mi je kupovina skija tipa Progresor 900 (po novome F19), Head (Magnum ili Rally) ili nešto treće.
Baš bi htio uhvatiti ski test Fischera, ali nemogu baš zbog privatnih obaveza daleko od ZG.Objavljeno: 01. ožujka 2015. 18:04h
"
G. Luka, može odgovor na temu poliranja rubnika dijamantom? "
(Član minja)
Dijamantne pločice su za završnu finu obradu rubnika i počinje se sa grubljim pa završi sa finim. Dvije gradacije su dovoljne jer se radi o završnoj obradi.
Bolji su od bilo kojih drugih bruseva za ručno brušenje skija zato što se sporije troše, te ostaju ravni duže vremena i neprave odstupanja kuta.
Obavezno ih treba često kvasiti i ispirati u posudici sa vodom.Objavljeno: 01. ožujka 2015. 20:35h
" Jesi to testirao Fischer skije 15/16?
Daj nabaci koje mišljenje o onome što si probao.
U planu mi je kupovina skija tipa Progresor 900 (po novome F19), Head (Magnum ili Rally) ili nešto treće.
Baš bi htio uhvatiti ski test Fischera, ali nemogu baš zbog privatnih obaveza daleko od ZG. "
(Član Ski_ivek)
Skijao sam samo jedan spust sa F19 15/16. Ma nije mi jasno zašto ih napile tako agresivno, to će biti bazni kut 0.3, kao i na RC modelima... Teško je tu skiju i procijeniti zbog toga jer je po meni preagresivno nabrušena, jedva se da skijati na njoj i mislim da mnoge može odbiti zbog toga. Pošto znam kako diše RC kada joj "zubi" popuste malo, uvjeren sam da i F19 tada postaje odlično pogođena skija. Koliko se sjećam Progressora 900+, mislim da je F19 lakši a da je zadržao jakost skije. Sačekaj test skijanje.hr .Objavljeno: 01. ožujka 2015. 20:42h
"
Dijamantne pločice su za završnu finu obradu rubnika i počinje se sa grubljim pa završi sa finim. Dvije gradacije su dovoljne jer se radi o završnoj obradi.
Bolji su od bilo kojih drugih bruseva za ručno brušenje skija zato što se sporije troše, te ostaju ravni duže vremena i neprave odstupanja kuta.
Obavezno ih treba često kvasiti i ispirati u posudici sa vodom. "
(Član Tserviser)
Kako koristiti dijamant za održavanje rubnika oštrim? I koliko se rubniku može produljiti oštrina pomoću dijamanta? Mislim na korištenje nakon servisa.Objavljeno: 02. ožujka 2015. 06:46h
Nakon Ispravnog strojnog brušenja skija, možemo produžiti oštrinu rubnika tako da dijamantom potegnemo par puta sa bočne strane rubnika, da odstranimo iglu kaja se formira trošenjem rubnika sa donje strane. Samo toliko da je odstranimo, nema smisla ići dalje od toga. To malo pomaže ali ne puno.
Sa donje strane, ručno nemožemo ništa.Objavljeno: 02. ožujka 2015. 07:02h
"
najviše me muci baza skija. jos nijedan ski serviser u zg mi nije izvukao ravnu bazu pa tražim način kako to najbolje sam izvesti "
(Član mariok)
Bazu skija, kad je već konkavna, nećeš tako lako izravnati. Ručno nemožeš ništa napraviti a ako budeš i dalje nosio servisima koji su ti to napravili, stvari će se pogoršavati.
Zašto?
Konkavna klizna ploha skije nastaje zbog nepravilne strojne obrade i samo malim dijelom zbog konstrukcije skije.
Krivac kod obrade skije je preveliki pritisak stroja i samim tim deformacije skije. Često, skije i iz tvornice dolaze konkavne jer je uzrok isti. Razlika je samo u tome da se u tvornici skije bruse prije montaže vezova, pa je konkavnost drugačije raspoređena. Rezultat je prevelika konkavnost skije.
Uzmimo za primjer najrazvikaniji stroj, winterstaiger.
Konkavnost skije poslije obrade na tom stroju je najveća na prednjem i zadnjem dijelu klizne plohe, nešto manja ispod veza i nikakva ispred i neposredno iza veza.
Nije to tako veliki problem da se to isto ne oslikava i na rubnike. E tu nastaju veliki problemi.
Kako to riješiti?
Ispravnom obradom, sa malo pritiska i efikasnim strojevima. Vrlo jednostavno.Objavljeno: 02. ožujka 2015. 08:08h
" gogh,
a možeš li napisati kaj je sve točno Bezo radio na tvojim skijama?
napisao si da je rubnike potegnuo s mašinicom.
da li je s mašinicom radio i bočni i bazni kut kanta?
na web stranici od mašinice kazu da radi samo bočni kut.
ako nije radio bazni kut s mašinicom, s čime je "naoštrio" bazni kut
da li je ravnao bazu prije toga i s kojim alatom? da li je poslije finisirao s dijamantima i kamenima (kojima)
da li možda znas koliko cesto uopce ravnaju bazu na natjecateljskim skijama i kako dobivaju strukturu?
najviše me muci baza skija. jos nijedan ski serviser u zg mi nije izvukao ravnu bazu pa tražim način kako to najbolje sam izvesti "
(Član mariok)
Ne znam detalje jer nisam gledao dok je radio. Mislim da je skije napravio pod 90. Bile su ostre, ali i trajne. Malo sam se namucio dok sam si vratio svoj kut, ali ok. Baza je bila nekih 0,3 ili 0,5. Bazu nije dirao, jer nema smisla. U krajnjoj liniji kad uletis dan prije utrke bitno ti je samo da imas britvu, nista drugo. :) strukturu na natjecateljskim skijama radi servis, najcesce tvornicki. Sumi recimo Zubine skije nosi u Atomic i tamo s vremena na vrijeme srede bazu.Objavljeno: 02. ožujka 2015. 23:12h
Jedno pitanje za one koji voskaju profesionalno i rekretivno.
Koje sve voskove koristite s obzirom na način skijanja, broj dana, temperaturu i sl.
Ima li smisla za napredne rekreativce koristiti vise voskova (bazni,..., zavrsni) s obzirom na popriličnu cijenu istih?
Ima li smisla uopce uzimati vise voskova ili je dovoljno jedan za sve.Objavljeno: 03. ožujka 2015. 08:06h
Nekad davno sam koristio razne voskove pokušavajući glumiti profesionalca. Onda shvatih da ne mažem skije za taj spust, sat ili dan već za nekoliko dana za koje ne znam kakva će situacija na stazi biti.
Dugo sam koristio bijeli To-Ko Universal i prije nekoliko sezona pređoh na crveni Holmenkol Universal u štangama od 250g. Prezadovoljan sam sa njim.
« Prethodna stranica |
Novo mišljenje |
Sljedeća stranica » |
1. Reklamiranje nije dozvoljeno, no čitatelji smiju razmjenjivati svoja mišljenja o trgovinama, agencijama, opremi i sl.
2. Telefonski brojevi nisu dozvoljeni (razmjenjujte ih preko privatnih poruka)
3. Email adrese nisu dozvoljene (i njih razmjenjujte preko privatnih poruka)
4. Psovke, vrijeđanje na rasnoj ili nacionalnoj osnovi i slično neprihvatljivo ponašanje nije dozvoljeno. Sve takve poruke miču se u cijelosti.
5. Fotografije ne smiju biti šire od 400px.
Komercijalno oglašava-nje putem foruma nije dozvoljeno, a postovi takve vrste bit će uklonjeni. Molimo zainteresirane za oglašavanje u magazinu da se obrate na marketing@skijanje.hr.
Mišljenja u forum upisuju posjetitelji te kao takva, ona nužno ne moraju biti istinita i točna. Upisana mišljenja NE predstavljaju stavove magazina Skijanje.hr
-
Besplatno skijanje na Sljemenu!
Skijanje za građane besplatno do kraja sezone, no samo na Zelenom i Bijelom spustu
-
Slovenska skijališta s čak 11 novih žičara!
Više od 80 milijuna eura za ogroman napredak slovenskih skijališta.
-
Novi četverosjed na Platku spreman za sezonu!
Uspješno obavljen tehnički pregled nove žičare, jedan od posljednjih administrativnih...
Tekstovi i Skijanje.hr watermarkom označene fotografije autorsko su pravo i vlasništvo Hrvatskog ski/board magazina Skijanje.hr osim ako nije drugačije naznačeno. Uredništvo magazina ne jamči za točnost i potpunost objavljenih informacija te ne preuzima nikakvu odgovornost za izravnu ili neizravnu štetu i ozljede proizašle iz sadržaja na site-u. Kontakt...
ISSN 1845-5891
e-mail: info@skijanje.hr
Marketing:
marketing@skijanje.hr